Wnętrza domu

Każdy kto buduje swój dom, ma jakąś wizję jak będzie on później urządzony. Oczywiście nasze plany mogą ulegać zmianą, ale zwykle tak dostosowujemy nowy budynek, abyśmy mogli spełnić swoje marzenia dotyczące wystroju wnętrz. Ponieważ budując dom, robimy to według naszej koncepcji, o wiele łatwiej jest później dobrać wszystkie szczegóły i dodatki. Zwykle rozpoczynając meblowanie i wykańczanie poszczególnych pomieszczeń dodatkami, robimy to w jakimś stylu. I zazwyczaj styl ten, jest zachowany w całym domu. Dotyczy to kolorystyki ścian, doboru mebli, materiału na podłogę, czy firanek lub zasłon. Wszystko powinno współgrać ze sobą i tworzyć wrażenie dobrze przemyślanej kompozycji. Gdy będzie inaczej, w naszym domu będzie panował chaos i bałagan, a my nie będziemy czuli się w nim zbyt komfortowo. Dlatego wszystkie czynności związane z aranżacją, wszystkie zakupy do poszczególnych pomieszczeń powinny być wykonane z rozwagą i po dokładnych przemyśleniach. Wtedy o wiele łatwiej i bez zbędnej straty gotówki możemy wszystko wykończyć z dużym smakiem.

Wykańczamy kuchnie

Dodano: 14-02-2012, Tagi: meble, oświetlenie

Kuchnia jest w każdym domu niejako centrum życia, to właśnie w niej spędzamy bardzo dużo czasu przygotowując posiłki czy napoje, a również bardzo często spożywamy w niej posiłki, gdy pełni ona funkcję jadalni. Dlatego jej wykończenie musi być wykonane z dużą rozwagą abyśmy bez problemu mogli się w niej szybko odnaleźć. Wszystkie meble, w których chowamy sprzęt kuchenny powinny być ułożone tak, aby wszystko znajdowało się pod ręką. Rzeczy, z których korzystamy najczęściej powinny być jak najbliżej centrum prac. Musimy pamiętać o odpowiednim oświetleniu, gdyż gdy jest ono za słabe,lub umiejscowione w złym miejscu, nasze oczy będą się męczyć, a my będziemy się szybciej męczyć. Na ściany i podłogi, należy wybrać materiał, który będzie odpowiednio wytrzymały i nie będzie go niszczył częsty kontakt z wodą. Najlepiej użyć płytek ceramiczny, które spełniają wszystkie te warunki. Kuchnia nie powinna być zbyt mała, aby nie było problemu z ciasnotą, gdy przebywa w niej więcej osób. W każdej kuchni powinna znajdować się lodówka z zamrażarką, piekarnik, kuchenka elektryczna, zmywarka czy mikrofalówka. Nie mówiąc już o innych urządzeniach, które w bardzo dużym stopniu ułatwiają nasza pracę.

Urządzamy salon

Najważniejszymi meblami w salonie, powinny być sofa i fotel. Ponieważ salon to miejsce, gdzie mamy wypoczywać, muszą być one wygodne i odpowiednie do naszych przyzwyczajeń. Oczywiście oprócz wymienionych wcześniej mebli, powinien w nim znajdować się jakiś stolik i lampka. Bardzo ważną sprawą podczas wykańczania salonu jest odpowiedni dobór koloru na ściany. Barwy nie powinny być zbyt jaskrawe, gdyż spowoduje to szybkie męczenie się naszych oczu. Ponieważ w salonie często znajduje się kominek, musimy pamiętać aby w jego najbliższej odległości na podłodze znajdował się jakiś materiał, który nie jest łatwopalny. Zdarza się bowiem, że z kominka wyskakują iskry, co może spowodować pożar. Bardzo ważną rzeczą jest też dobór odpowiedniego oświetlenia, które będzie nas relaksowało. Innym „meblem” dosyć popularnym w salonie jest telewizor. Czasami nawet to on stanowi główna jego atrakcje. Pamiętajmy jednak, żeby nie stał on się centralnym miejscem salonu, gdyż szczególnie podczas wizyty gości, rozprasza wszystkich i powoduje, że nie można skupić się na rozmowie.


[1] 2 3 4     następna