Archiwum dla daty: 21-01-2012

Zalety mieszkania w bloku

Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania poza blokiem. Szczególnie ci, którzy mieszkają w nim od urodzenia. Z pewnością ma on wiele zalet. Należy do nich dosyć duża prywatność. Mieszkańcy bloku praktycznie nie znają się nawzajem i nikogo nie interesuje życie innych. Ci którzy mają takie mieszkanie, nie muszą martwić się o ogrzewanie, o ciepłą wodę, o to że zaleje im piwnicę, czy zerwie dach. Po prostu jest o wiele mniej obowiązków i prac do wykonania. Osoby, które mieszkają w miejskich blokach, wysokich lub niskich, wszędzie mają blisko. Na osiedlach znajdują się sklepy, szkoły, przedszkola, kościoły więc ich mieszkańcy nie muszą nigdzie daleko jeździć aby załatwić podstawowe zadania jakie ma rodzina. Nie mówiąc już o tym że w miastach jest o wiele więcej rozrywek i każdy może znaleźć coś dla siebie aby zapełnić swój czas. I to pewno dlatego tak dużo osób w dalszym szuka mieszkań w miastach, gdyż lubią wygodę, komfort i niewiele obowiązków do wykonania. A developerzy w dalszym ciągu budują nowe aby zaspokoić popyt jaki istnieje na rynku.

Szukamy mieszkania na rynku wtórnym

Znalezienie dobrego mieszkania na rynku wtórnym, które odpowiadało by wszystkim naszym wymaganiom wcale nie należy do łatwych rzeczy. Dlatego czasami musimy poświęcić wiele czasu aby wreszcie trafić na to, które w zupełności będzie odpowiadało naszym gustom. Gdy chcemy kupić mieszkanie, najlepiej udać się do agencji pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości. Maja one bardzo dużo ofert więc możemy przebierać do woli. Pracownik agencji w fachowy sposób doradzi nam przy wyborze oraz zorganizuje możliwość oglądnięcia mieszkania. Wadą tego sposobu szukania jest fakt, że agencja pobierze od nas prowizję za zorganizowanie transakcji. Mieszkanie możemy tez szukać samodzielnie. Najlepsze są do tego ogłoszenia w lokalnej prasie lub internecie. Jest ich tam tysiąc, często ze zdjęciami, które pozwolą nam na lepsze zorientowanie się w wyglądzie. Zresztą zawsze możemy umówić się na sprawdzenie nieruchomości. W ten sposób możemy ominąć konieczność płacenia prowizji, gdyż transakcje przeprowadzamy bezpośrednio ze sprzedającym.

Wybór mieszkania

Gdy wybieramy mieszkanie które chcielibyśmy kupić a potem w nim zamieszkać nigdy nie powinniśmy się spieszyć. Jest to bowiem bardzo ważna decyzja, której konsekwencje będziemy ponosić przez długie lata. Gdy chcemy kupić coś na rynku wtórnym, musimy oglądnąć jak najwięcej mieszkań. Gdy jesteśmy już w środku, pamiętajmy, że sprzedający będzie wszystko przedstawiał w jak najlepszym świetle i zwykle nie powie nam całej prawdy. Dlatego ważne jest abyśmy zachowali zdrowy rozsądek i spokojnie wszystko oglądali i analizowali. Możemy podejść do sąsiadów i również zasięgnąć ich opinii. Musimy dobrze zorientować się w położeniu mieszkania, odległości od sklepów, szkół, przedszkoli, kościoła i innych rzeczy które nas interesują. Spytajmy o wywóz śmieci, plac zabaw lub o inne ważne rzeczy, które będą miały potem duży wpływ na życie w nowym mieszkaniu. Gdy poznamy już trochę mieszkanie i okolice możemy wtedy zastanawiać się czy mieszkanie jest warte zachodu. A może sprzedający ustalił zbyt wysoką cenę i możemy teraz trochę się potargować. Pamiętajmy – nigdy nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji.