Instalacje

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia w nowym domu bez wielu systemów i instalacji, które nie tylko ułatwiają nam życie, ale są wręcz w nim niezbędne. Bo jak tu żyć, gdy nie mamy prądu, wody, gazu czy ciepłego ogrzewania. Są one tak naturalne, że trudno nam sobie wyobrazić, że kiedyś ludzie musieli sobie radzić bez nich. Oprócz tych podstawowych, mamy teraz również wiele innych systemów, które służą już nie tylko normalnemu i godnemu życiu ale również sprawiają że staje się ono bezpieczne i wygodne. Do takich właśnie instalacji zaliczamy klimatyzację, czy też system alarmowy, chroniący dom i jego mieszkańców przed atakiem nieproszonych gości. Budując nasz dom, musimy pamiętać, że najlepiej jest je wykonać już w takcie budowy. Pozwala to bowiem na ich odpowiednim ukryciu oraz sprawi, że nie będziemy musieli dokonywać w późniejszym czasie przeróbek, które nie dość że są uciążliwe i kosztowne, to jeszcze często pozostawiają ślady po ich wykonaniu. Dlatego róbmy je z głową i w odpowiednim czasie.

Instalacja wodnokanalizacyjna

Dodano: 26-01-2012, Tagi: woda, rury, lokalizacja

Czy w dzisiejszych czasach wyobraża ktoś sobie dom bez bieżącej wody? Chyba nie. Bowiem woda w kranach jest tak naturalna, że nie możemy już bez niej się obejść. Podobnie jest z systemem kanalizacyjnym, który również znajduje się już w każdym nowym budynku. Instalacje wodnokanalizacyjną, wykonuje się jeszcze dużo wcześniej zanim budowa jest ukończona. Dzięki temu wszystkie rurki i rury, którymi doprowadzona jest woda do kranów i którymi odprowadzana jest później na zewnątrz możemy ukryć tak, że są one niewidoczne. Znacznie poprawia to estetykę naszego budynku i sprawia, że mamy w nim więcej miejsca. Woda do naszego domu może być doprowadzana w różny sposób. Czy to z wodociągów, który zaopatruje wszystkie domy znajdujące się w okolicy, czy też ze studni, która znajduje się na naszej działce. Oba systemy wymagają zastosowania trochę innej technologi i urządzeń, ale spełniają podobną funkcję. Oczywiście jakość wody w naszych kranach może być różna, dlatego dobrze jest stosować filtry, które znacznie podniosą jej standardy.

Instalacja elektryczna

Dzisiejszy dom bez prądu praktycznie nie może funkcjonować. Bowiem każde większe czy mniejsze urządzenie potrzebuje energii elektrycznej aby móc prawidłowo funkcjonować. Dlatego w naszych domach, pełno dzisiaj gniazdek czy włączników elektrycznych, dzięki którym, możemy podłączać czy wyłączać potrzebne nam urządzenia. Instalacje elektryczną wykonujemy jako jedną z pierwszych jeszcze podczas budowy. Kable którymi przechodzi prąd umieszczamy w specjalnych rurkach i wkuwamy w ściany, co powoduje, że są one później niewidoczne. Na kocu każdego kabla umieszczamy gniazdko gdzie do którego będziemy podłączać wszystkie urządzenia, lub kontakty, którymi będziemy włączać lub wyłączać lampy. Gdy używamy w naszej kuchni kuchenki elektrycznej, oprócz standardowej instalacji elektrycznej, musimy wykonać też instalacje o zwiększonej mocy, która będzie miała odpowiednia moc do obsługi tego sprzętu. Instalacja taka jest również wykorzystywana do zasilania większych sprzętów, które używamy również w naszym ogrodzie.


[1] 2 3 4     następna