Archiwum tagu: lokalizacja

Zalety mieszkania w bloku

Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania poza blokiem. Szczególnie ci, którzy mieszkają w nim od urodzenia. Z pewnością ma on wiele zalet. Należy do nich dosyć duża prywatność. Mieszkańcy bloku praktycznie nie znają się nawzajem i nikogo nie interesuje życie innych. Ci którzy mają takie mieszkanie, nie muszą martwić się o ogrzewanie, o ciepłą wodę, o to że zaleje im piwnicę, czy zerwie dach. Po prostu jest o wiele mniej obowiązków i prac do wykonania. Osoby, które mieszkają w miejskich blokach, wysokich lub niskich, wszędzie mają blisko. Na osiedlach znajdują się sklepy, szkoły, przedszkola, kościoły więc ich mieszkańcy nie muszą nigdzie daleko jeździć aby załatwić podstawowe zadania jakie ma rodzina. Nie mówiąc już o tym że w miastach jest o wiele więcej rozrywek i każdy może znaleźć coś dla siebie aby zapełnić swój czas. I to pewno dlatego tak dużo osób w dalszym szuka mieszkań w miastach, gdyż lubią wygodę, komfort i niewiele obowiązków do wykonania. A developerzy w dalszym ciągu budują nowe aby zaspokoić popyt jaki istnieje na rynku.

Wybór mieszkania

Gdy wybieramy mieszkanie które chcielibyśmy kupić a potem w nim zamieszkać nigdy nie powinniśmy się spieszyć. Jest to bowiem bardzo ważna decyzja, której konsekwencje będziemy ponosić przez długie lata. Gdy chcemy kupić coś na rynku wtórnym, musimy oglądnąć jak najwięcej mieszkań. Gdy jesteśmy już w środku, pamiętajmy, że sprzedający będzie wszystko przedstawiał w jak najlepszym świetle i zwykle nie powie nam całej prawdy. Dlatego ważne jest abyśmy zachowali zdrowy rozsądek i spokojnie wszystko oglądali i analizowali. Możemy podejść do sąsiadów i również zasięgnąć ich opinii. Musimy dobrze zorientować się w położeniu mieszkania, odległości od sklepów, szkół, przedszkoli, kościoła i innych rzeczy które nas interesują. Spytajmy o wywóz śmieci, plac zabaw lub o inne ważne rzeczy, które będą miały potem duży wpływ na życie w nowym mieszkaniu. Gdy poznamy już trochę mieszkanie i okolice możemy wtedy zastanawiać się czy mieszkanie jest warte zachodu. A może sprzedający ustalił zbyt wysoką cenę i możemy teraz trochę się potargować. Pamiętajmy – nigdy nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji.

Instalacja wodnokanalizacyjna

Dodano: 26-01-2012, Tagi: woda, rury, lokalizacja

Czy w dzisiejszych czasach wyobraża ktoś sobie dom bez bieżącej wody? Chyba nie. Bowiem woda w kranach jest tak naturalna, że nie możemy już bez niej się obejść. Podobnie jest z systemem kanalizacyjnym, który również znajduje się już w każdym nowym budynku. Instalacje wodnokanalizacyjną, wykonuje się jeszcze dużo wcześniej zanim budowa jest ukończona. Dzięki temu wszystkie rurki i rury, którymi doprowadzona jest woda do kranów i którymi odprowadzana jest później na zewnątrz możemy ukryć tak, że są one niewidoczne. Znacznie poprawia to estetykę naszego budynku i sprawia, że mamy w nim więcej miejsca. Woda do naszego domu może być doprowadzana w różny sposób. Czy to z wodociągów, który zaopatruje wszystkie domy znajdujące się w okolicy, czy też ze studni, która znajduje się na naszej działce. Oba systemy wymagają zastosowania trochę innej technologi i urządzeń, ale spełniają podobną funkcję. Oczywiście jakość wody w naszych kranach może być różna, dlatego dobrze jest stosować filtry, które znacznie podniosą jej standardy.

Działka

Jedną z najważniejszych rzeczy, która decyduje o naszym domu, jest działka na której jest on wybudowany. To przecież od jej wielkości, czy też położenia zależy jaki dom wybudujemy, jaki będziemy mieli ogród czy też jakich będziemy mieli sąsiadów. Jeżeli posiadamy już działkę budowlaną, to ominie nas cały proces związany z poszukiwaniem i późniejszym jej zakupem. Natomiast gdy musimy szukać jakiegoś terenu pod budowę i następnie go kupić, to mamy możliwość dobrego przeanalizowania całej sytuacji i wyboru najlepszej dla nas opcji. Działka na której ma stanąć nasz dom, nie powinna być przede wszystkim zbyt mała. Oprócz domu, dobrze jest bowiem wybudować pomieszczenie gospodarcze lub oddzielny garaż. Duża działka daje ponadto możliwość zrobienia pięknego ogrodu, w którym będziemy mogli wypoczywać i mile spędzać czas. Dobrze jest gdy na działce znajdują się wszystkie media jak woda, prąd czy gaz. Pozwala to bowiem znacznie ograniczyć koszty podczas przygotowywania samej budowy. Więc gdy wybieramy miejsce naszego domu, zastanówmy się bardzo dobrze, gdyż źle dobrane miejsce, będzie rzutować na całe nasze życie.

Prace ziemne

Dodano: 07-02-2012, Tagi: budowa, lokalizacja

Budowę każdego chyba domu, rozpoczynamy od wykonania prac ziemnych. Pierwszą czynnością jest tak zwane wytyczenie planu budynku na działce. Jest to jedna z najważniejszych czynności na budowie, gdyż od jej prawidłowego wykonanie zależała będzie poprawność wszystkich następnych czynności, które będziemy wykonywać później. Cały zarys musi być wykonany w sposób bardzo dokładny i staranny, aby później nie okazało , że nasz dom jest krzywy lub ma niewłaściwe rozmiary. Po wytyczeniu domu, możemy zabierać się za wykonanie fundamentów budynku. Ich wielkość uzależniona jest od rozmiarów budynku czy położenia działki. Musimy najpierw wybrać ziemię na odpowiednia głębokość i szerokość. Gdy wykopy będą już wykonane, możemy zapełnić wykopane fundamenty betonem. Dobrze jest wzmocnić fundamenty zbrojeniem, szczególnie w terenach narażonych na drgania czy możliwości osiadania budynku. Zbrojenie wykonane z drutu pozwoli zapobiegać drganiom budynki i nasze ściany nie będą pękały. Po wylaniu betonu, musimy poczekać jakiś czas, aż będzie on odpowiednio twardy a następnie przystąpić do następnych prac.